O mnie + kontakt


Nazywam się Paweł Ziaja, mieszkam w okolicach Rzeszowa.

Fotografia to moje hobby, a ja jestem amatorem, co zawsze podkreślam. Amatorstwo rozumiane jako przyjemność fotografowania, nie zarobkowo, bo jakąś wiedzę, sądzę, udało mi się pozyskać i uczę się nadal tej sztuki.  Pewnie gdybym musiał zarabiać w ten sposób, robienie zdjęć przestałoby być przyjemnością 🙂

Moje zainteresowania są bardzo szerokie: od fotografii lotniczej, makro, przyrody (szeroko rozumianej ) po podróżniczą i górską.

Oprócz fotografii kocham turystykę górską (Tatry), gdzie aparat towarzyszy mi na szlakach.

Inna miłość to Afryka. Odbyłem trzy wyprawy (mam nadzieję, że będzie więcej) w ciekawe miejsca tego kontynentu (oczywiście ze sprzętem).

Wychowany jestem na wsi, stąd pewnie moje zamiłowanie przyrodnicze, któremu daję wyraz w fotografiach zwierząt, ptaków i owadów.

Zdarza mi się czatować na zamarzniętej Biebrzy przy – 20st, jak i zrywać o 3 nad ranem, by zrobić zdjęcie batalionom (ptaki wędrowne) na bagnach Narwi.

Do pierwszego wyjazdu afrykańskiego nie fotografowałem ludzi, nie potrafię tego wyjaśnić, myślę, że nie byłem gotowy. Afryka kojarzyła mi się z safari, a zakochałem się w…ludziach. Ludziach pięknych i brzydkich, ludziach szlachetnych i straszliwych.

Oczywiście ja fotografowałem tych pięknych i szlachetnych :), bo takich na szczęście tam spotykałem.

Marzenia? – Lot balonem nad Serengeti 🙂 ewentualnie nad Biebrzańskim Parkiem Narodowym 🙁

Sprzęt?  Pierwszym aparatem, dawno, dawno temu był Zenit, potem inny analog, Canon EOS 300 i pierwsza lustrzanka cyfrowa – Canon Rebel XT. Potem skok technologiczny do Canon 5DmkII ; III ; 1DmkIV. Oczywiście aparat musi mieć obiektyw i trochę tego przeszło przez moje ręce. Generalnie używam: 100mm makro f/2.8 L ; 600mm f/4 L ; 16-35 f/4L ; 70-200 f/2.8 L: 70-300 f/4-5.6 L …

Praca zawodowa ogranicza pasję, jednak przez parę lat udało się zgromadzić trochę zdjęć, które chciałbym pokazać.

Zapraszam zatem wszystkich Państwa, którzy celowo bądź przypadkiem trafili na tę stronę, do obejrzenia mojej internetowej galerii fotograficznej.

Pozdrawiam – Paweł Ziaja

 

PAWEŁ ZIAJA
ziaja_pawel@wp.pl


Chcesz się ze mną skontaktować?